800 55 66 55

Právě se nacházíte: Domů > FAQ

stream

FAQ

Nevíte si s něčím rady? Zkuste naši první pomoc - FAQ Vám to pomůže!


Internet:

"Nejde mi internet ..."

Zkuste všechny komponenty v cestě od internetu (rádiové pojítko, switch, router, VoIP telefon/brána) odpojit na cca 30 vteřin z napájení.
Poté restartujte počítač.

"Jak mohu zažádat o veřejnou IP adresu?"

Potřebujete-li veřejnou adresu pro přímý přístup na počítač z internetu, pošlete žádost e-mailem na technickou podporu, v žádosti prosím uveďte číslo smlouvy, jméno a adresu, na které je smlouva psána. Pokud můžete, pošlete též IP adresu příslušného počítače/routeru, kterého se to týká.
Ujistěte se, že máte dobře zabezpečený počítač aktualizovaným antivirem a firewallem.

„Po výměně počítače/síťové karty mi nejde internet. Jakou mám nastavit IP adresu?“

Zkontrolujte, jestli máte nainstalované ovladače síťové karty.

IP adresu dostane počítač ze serveru DHCP. Zkontrolujte v konfiguraci protokolu TCP/IP, zda máte nastaveno získávání IP adresy automaticky. Pokud se adresa nepřidělí, požádejte o registraci na telefonním čísle technické podpory (380 421 200 nebo 777 817 084). Při volání je vhodné být přítomen u počítače.Telefon:

„Nejde mi VoIP telefon.“

Zkuste všechny komponenty v cestě od internetu (rádiové pojítko, switch, router, VoIP telefon/brána) odpojit na cca 30 vteřin z napájení.

Pokud máte bezdrátový internet, je třeba vypnout/zapnout základnovou část.

„Kde najdu výpis hovorů?“

Přihlaste se na stránkách voip.necoss.net , uživatelské jméno je Vaše telefonní číslo, heslo naleznete na smlouvě k VoIP službě.E-mail:

„Nejde mi odesílat pošta.“

Nastavte si odchozí server SMTP na mail.necoss.net .

Zároveň nesmí být zaškrtnuta volba „ověřování odchozích zpráv uživatelským jménem a heslem“.

„Odchozí server mám nastaven, ale nejde mi odesílání e-mailů v Thunderbirdu.“

Zkuste vypnout v konfiguraci serveru odchozí pošty „použít jméno a heslo“.

„Nechci používat Váš odchozí server.“

Pro odchozí poštu je povolen jen odchozí SMTP server mail.necoss.net z důvodu omezení šíření virů a spamů.

Pokud jste nuceni například pro přístup do firemního e-mailu používat jiný odchozí server, požádejte e-mailem technickou podporu o zřízení veřejné IP adresy s povoleným odchozím portem 25.

„Jak se dostanu k fakturám/e-mailům v e-mailovém účtu @necoss.net?“

Pokud máte vytvořen e-mailový účet končící na @necoss.net, @netolice.net, @zliv.net, @cbudejovice.net, @jhradec.net, používejte webové rozhraní mail.necoss.net.

Přihlašovací údaje naleznete na smlouvě.

„Jak nastavím odebírání e-mailů @necoss.net (@netolice.net apod.) v e-mailovém klientu (Outlook, Thunderbird)?“

Příchozí server POP3 nebo IMAP server nastavte na mail.necoss.net

Pokud využíváte protokol IMAP, vyplňte v konfiguraci e-mailu kořenový adresář: INBOX

Doporučujeme místo standardního protokolu POP3 využívat IMAP, protože defaultně nechává zprávy na serveru, takže při výměně nebo reinstalaci počítače se e-maily jednoduše obnoví.

Odchozí server IMAP nastavte na mail.necoss.net

Pokud jste připojeni do jiné sítě než NECOSS, použijte odchozí server internetového poskytovatele, přes který jste připojeni.Fakturace:


„Kdy zaplatit služby?“

Účetní systém vydává faktury za služby vždy k 15. dni v kalendářním měsíci.

Faktury jsou splatné do 12 dní ode dne vystavení. Proto je důležité, aby platba odešla včas a stihla se připsat na účet do 27. dne v daném kalendářním měsíci, v němž byla příslušná faktura vystavena.

Uveďme příklad: Paušál za Internet za leden je fakturovaný 15. ledna se splatností 27. ledna. Během této doby je potřeba fakturu uhradit.

„Jaká částka je fakturována“

Pokud využíváte pouze datové služby, chodí Vám stále stejné platby sjednané při uzavření smlouvy, takže je možné udělat si trvalý příkaz na stejnou částku, splatný mezi 15. až 27. kalendářním dnem.

Dále tvoří výjimku hlasové služby, protože Vámi provolaná částka se každý měsíc liší v závislosti na Vámi provolané době. Platbu hlasových služeb je však možné řešit formou pravidelného předplatného/kreditu, z něhož se Vám provolaná částka odečítá (více viz následující bod níže).

„Mám hlasové služby, jaké jsou možnosti platby?“

Fakturace částky za hlasové služby je různá a je dána provolaným časem.

Je možné zvolit dva způsoby, jak službu platit. První je platba formou tzv. postpaid, což je zpětné vyfakturování provolaných minut každý měsíc. Druhá možnost je tzv. prepaid, což je předplatné, tedy kredit, který si jednorázově předplatíte, a pak se Vám odečítá. Poté je možnost si jej opět jednorázově dobít. Výhodou je, že pokud máte zároveň datovou službu, můžete používat trvalé příkazy, protože kredit si můžete dobít vždy jednorázově, až když je to potřeba.

„Jak mohu platit služby?“

Služby je možné platit buď převodem z účtu, a to buď jednorázovým, nebo trvalým příkazem.

Dále je možné platit složenkou typu A na poště, zde ale zbytečně platíte poštovní poplatky.

Platba inkasem není možná, neboť si za ni banky účtují nesmyslné poplatky.

Další možností je hotovostní platba na naší pobočce.

„Co mám dělat v případě, když zapomenu zaplatit včas?“

V tomto případě obdržíte e-mailem upomínku.

Uhraďte prosím co nejdříve své závazky, aby nedošlo k odpojení Vaší stanice od sítě. Veškeré informace jsou obsaženy v upomínce, včetně kompletního rozpisu plateb a kopií faktur (kompletní přehled obsahuje veškeré Vámi uhrazené i neuhrazené faktury, aby bylo patrné, v jakém období byla platba z Vaší strany opomenuta).

„Co mám dělat v případě, že mi byla služba omezena/odpojena?“

Co nejdříve uhraďte dlužnou částku (veškeré informace jsou obsaženy v upomínce, kterou jste obdrželi na Váš fakturační NECOSS e-mail, kam máte umožněn přístup i v případě, že Vám již byla služba omezena).

Potřebujete-li uhradit dlužnou částku prostřednictvím internetu, spojte se pomocí e-mailu info@necoss.cz nebo telefonicky s naší zákaznickou linkou 800 55 66 55, kde Vám operátor nastaví „odklad odpojení“. Účetní systém Vás poté dočasně připojí k síti, abyste mohli provést úhradu dlužné částky přes internet. Odklad odpojení je možný jen po domluvě a slouží výhradně k uhrazení dlužné částky. Pokud neuhradíte dlužnou částku ani v tomto případě, bude Vám pro následné znovuzprovoznění služby účtován reaktivační poplatek ve výši 300,- Kč!Obecné:

"Kam konkrétně se mám obrátit se svými dotazy?"

ZÁKAZNICKÁ LINKA:
tel.: 800 55 66 55, 777 02 11 03
e-mail: info@vyladeny.cz, info@necoss.cz

- nahlašování změn

- dotazy ohledně fakturace, tarifů, smluvních podmínek apod.

- nahlašování reklamací


TECHNICKÁ PODPORA:
tel.: 777 817 084, 380 421 200
e-mail: podpora@vyladeny.cz, podpora@necoss.cz

- problémy s připojením

- veškeré technické dotazy

Novinky

14.05.2016

Výpadek služeb Jindřichohradec

Vázení klienti, v tuto chvíli řešíme na síti NECOSS napadení útočným kódem několika set zařízení od výrobce Ubiquitti. Tato zařízení je potřeba odservisovat na místě, což bude bohužel trvat až dny. Postižené klienty prosíme o nahlášení závady na technickou podporu, tel.: 380 428 438. Bohužel je třeba obrnit se trpělivostí, za což se Vám hluboce omlouváme.

14.09.2015

Pobočka JH

Na základě zájmu obyvatel Jindřichohradecka, jsme otevřeli v Jindřichově Hradci pobočku. Protože chceme cílit na komplexní služby pro Hradečáky, dohodli jsme se s kolegy s Linky BS a provozovnu otevřeli u nich na adrese Nádražní 97/II, 377 01 Jindřichův Hradec. Na naší nové adrese můžete nejen platit a objednávat internet, ale i řešit problémy s Vašimi počítači. Postaráme se o Vás komplexněji.

02.03.2015

Nově pokryté lokality

Právě jsme pro Vás spustili naše nové, rychlé přístupové body v Kunžaku, Strmilově, Malém Jeníkově, Jilmu Dolní Pěné, Starém Bozděchově, Matějovci, Hospřízi a Drahoňově. Užívat si zde můžete rychlostí doshujícíh i více než 30Mbit/s.

14.07.2014

Přestěhování provozovny

Vážení klienti, dnem 10.7 jsme přestěhovali kancelář na novou adresu Ant. Barcala 1446/26a, 250 05 Č. Budějovice (Konečná MHD). věříme, že i na novém místě vám poskytneme vyladěný přístup a děkujeme za pochopení. Sestěhování spolupracujících partnerů do jedné \"telekomunkačňí budovy\" byl pro nás logický krok

starší...

Necoss s.r.o.

edgedesign.cz | websoul.cz