800 55 66 55

Právě se nacházíte: Domů > Pro Ajťáky

stream

Pro Ajťáky

00110101001001000101001 01010010010101001001 0010101001001001001001.

Cože???

Ajťáku!!!

Ty opravdu na našich stránkách něčemu nerozumíš a potřebuješ to vysvětlit?

V tom případě koukej mazat na stránku "Pro Maminky" .-)

No, ale teď už vážně!

Kdo jsme:

Společnost NECOSS s.r.o. byla založena v roce 2004 jako právní nástupce předchozího uspořádání s počátkem činnosti v roce 2001. Již od začátku se profilujeme především jako poskytovatel telekomunikačních služeb (internet, telefon, kabelová televize s vysokým rozlišením), velikostně se pak řadíme na druhou příčku mezi regionálními poskytovateli v Jihočeském kraji.

V poměru cena/výkon/spolehlivost jsme v kraji na špici. Po boku takových gigantů jako O2 nebo GTS Novera jsme rovnoprávnými členy sdružení RIPE NCC, které reguluje internet v Evropě, což je zárukou toho, že internet tvoříme podle přísně stanovených pravidel. Jako členové RIPE jsme v podstatě poskytovatelem internetu pro další poskytovatele.Co děláme:

Nabízíme široké spektrum telekomunikačních služeb jak pro potřeby domácností, tak pro firemní zákazníky různých velikostí. Pro připojení domácností provozujeme v naší síti kombinované optické a bezdrátové připojení pod obchodní značkou vyladěnýinternet.cz, které je výhodné jak poměrem cena/výkon, tak spolehlivostí. Toto připojení nabízí řadu doplňkových služeb, jako je kabelová televize IPTV nebo pevná linka VoIP bez paušálu.

Pro firmy nabízíme individuální řešení postavená na míru dle specifických potřeb zákazníka. Od nabídky konektivity, která odpovídá typickému využití dle typu podnikání zákazníka, až po rozšířené služby jako je nastavení a správa virtuální privátních sítí mezi pobočkami zákazníka nebo přístupové body pro hosty a konference formou hotspotů.Technologie a infrastruktura:

Naše společnost má prostřednictvím konsorcia IP4ISP z.s.p.o, jehož jsme zakládajícími členy, postaveno pro zajištění služeb centrální řešení na 10 Gbps platformách Cisco 4900M a Edge-Core ES4626. Řešení je umístěno v Praze, v Datacentru Sitel. Tato infrastruktura je propojena nezávislými gigabitovými okruhy DWDM lambda do center v Č. Budějovicích, Zlivi a Jindřichově Hradci. Úhrnná délka okruhů je cca 450km.

Páteřní metropolitní sítě společnosti tvoří v současnosti přes 30 km optických vláken, na kterých je provozována technologie Gigabit Ethernet. Fyzická vrstva je realizována převážně vícebarevným multiplexem (WDM). Páteřní síť je budována do kruhu jako ochrana proti „překopnutí vláken“ (redundance 1+1). Použit je protokol MSTP, zajišťující v případě poruchy rekonvergenci sítě do dvou sekund. Na tuto páteř jsou osazovány výhradně speciálně pro tento účel určené agregační switche Edge-Core ES4624 nebo ES4612.

Na tuto síť dále navazuje cca 22 km individuálně řešených optických přístupových sítí (převážně ve vlastněných kabelech) a asi 300 km rádiových spojů. Rádiové spoje jsou provozovány v bezlicenčních pásmech 5 a 10GHz. Důležité bezdrátové spoje (např. spoj Zliv-ČB o kapacitě 300 Mbps) jsou provozovány na základě speciální udělené licence ČTÚ v pásmu 11GHz.

Pomocí subdodavatelů jsme schopni zajistit konektivitu téměř kdekoliv na světě. Jedná se zejména o technologie SHDSL, FWA. V rámci ČR je v určitém rozsahu možné realizovat technologii vlastní. Příkladem může být firma Hauser, pro jejíž výrobní závod v Kaplici je prováděna studie proveditelnosti na „výpich“ optického kabelu na nádraží Omlenice a zřízení 2,3 km dlouhé optické přípojky.

Klientské instalace jsou standardně prováděny buď kabelovými rozvody (optické přípojky FTTS, FTTB), nebo klientskými jednotkami v pásmu 5GHz. V obou případech je předávacím rozhraním klasický metalický 100Mbps ethernet konektor (IEEE802.3) zákazník zcela oddělen od ostatních na úrovni ISO OSI L2 (pokud je nám známo, tento přístup je v ČR zcela unikátní). U Přípojek FTTX je tohoto stavu dosaženo virtualizací sítě dle standardu IEEE802.1q, u bezdrátové sítě L3 směrováním přímo na klientské jednotce. Samozřejmostí je u všech našich přípojek automatická konfigurace pomocí DHCP a přidělení celého bloku adres (opět zcela unikátní řešení připravené na příchod nového protokolu IPV6), čímž zákazníkovi odpadá nutnost použít router.

Samozřejmostí je možnost zřízení virtuální privátní sítě (VPN) nad jakoukoliv konektivitou, pomocí dedikovaného směrovače za jednorázový poplatek, případně nepřetržitě dohledované VPN s hodinovou reakční dobou za měsíční poplatek. Detaily dle požadavků.Technická způsobilost:

Jsme způsobilí k provádění činností týkajících se realizace a údržby datových rozvodů, poskytování Internetu a ostatních telekomunikačních služeb a poskytování softwarových a hardwarových služeb. Tyto způsobilosti je možné doložit následujícími dokumenty:

Novinky

14.05.2016

Výpadek služeb Jindřichohradec

Vázení klienti, v tuto chvíli řešíme na síti NECOSS napadení útočným kódem několika set zařízení od výrobce Ubiquitti. Tato zařízení je potřeba odservisovat na místě, což bude bohužel trvat až dny. Postižené klienty prosíme o nahlášení závady na technickou podporu, tel.: 380 428 438. Bohužel je třeba obrnit se trpělivostí, za což se Vám hluboce omlouváme.

14.09.2015

Pobočka JH

Na základě zájmu obyvatel Jindřichohradecka, jsme otevřeli v Jindřichově Hradci pobočku. Protože chceme cílit na komplexní služby pro Hradečáky, dohodli jsme se s kolegy s Linky BS a provozovnu otevřeli u nich na adrese Nádražní 97/II, 377 01 Jindřichův Hradec. Na naší nové adrese můžete nejen platit a objednávat internet, ale i řešit problémy s Vašimi počítači. Postaráme se o Vás komplexněji.

02.03.2015

Nově pokryté lokality

Právě jsme pro Vás spustili naše nové, rychlé přístupové body v Kunžaku, Strmilově, Malém Jeníkově, Jilmu Dolní Pěné, Starém Bozděchově, Matějovci, Hospřízi a Drahoňově. Užívat si zde můžete rychlostí doshujícíh i více než 30Mbit/s.

14.07.2014

Přestěhování provozovny

Vážení klienti, dnem 10.7 jsme přestěhovali kancelář na novou adresu Ant. Barcala 1446/26a, 250 05 Č. Budějovice (Konečná MHD). věříme, že i na novém místě vám poskytneme vyladěný přístup a děkujeme za pochopení. Sestěhování spolupracujících partnerů do jedné \"telekomunkačňí budovy\" byl pro nás logický krok

starší...

Necoss s.r.o.

edgedesign.cz | websoul.cz